Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bożonarodzeniowy jarmark w skansenie w Ochli. „Idą święta – Bożonarodzeniowe zakupy w Skansenie”

19 grudnia @ 08:00 20 grudnia @ 15:00

Darmowy Wstęp wolny

W dniach 19 i 20 grudnia (sobota, niedziela) w godzinach od 8:00 do 15:00 – Urząd Marszałkowski, Muzeum Etnograficzne w Ochli i Twój Zielony Targ zapraszają na dwudniowy jarmark w skansenie w Ochli „Idą święta – Bożonarodzeniowe zakupy w Skansenie”.

Jarmark w skansenie w Ochli "Idą święta"
fot. Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, Facebook

W związku z trwającą pandemią tradycyjny już Jarmark Bożonarodzeniowy, który co roku przed świętami był organizowany na terenie Zagrody Kamiennej Muzeum Etnograficznego, zmienił w tym roku swoją formułę. Jarmark w skansenie w Ochli odbędzie się w reżimie sanitarnym i będzie miało charakter wyłącznie zakupowy, nie odbędą się warsztaty i imprezy towarzyszące. – Bożonarodzeniowe zakupy w skansenie to możliwość zrobienia zakupów u lokalnych producentów i rękodzielników. W tym roku to właśnie rękodzielnicy będą stanowić sporą grupę wystawców, tak więc jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na oryginalny prezent, z całą pewnością znajdzie go w skansenie – zachęca wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Bożonarodzeniowy jarmark w skansenie w Ochli

Oprócz rękodzieła, tak jak podczas poprzednich jarmarków, stoły będą uginać się od tradycyjnych wyrobów: m.in. naturalnych wędlin, pysznych serów, pachnących chlebów na zakwasie, różnorodnych przetworów i domowych ciast. Nie zabraknie również dań gotowych (pierogów, uszek i barszczu) oraz ryb we wszystkich postaciach: od ryb świeżych, wędzonych po wszelkiego rodzaju przetwory z ryb. Na miejscu będzie można kupić choinkę prosto ze szkółki, stroiki i opłatki.

W Skansenie wystawi się ze swoimi produktami około 60 regionalnych producentów i rękodzielników. W tym roku decyzją organizatorów wszyscy wystawcy zostali zwolnieni z opłat za stoisko, jest to wyraz solidarności z producentami, którzy boleśnie odczuli skutki trwającej epidemii.

Przyjdźcie 19 i 20 grudnia do Zagrody Kamiennej Skansenu w Ochli i zróbcie zakupy u lokalnych producentów i rzemieślników. Lista wystawców dynamicznie się powiększa, dlatego warto śledzić profile FB Muzeum Etnograficznego w Ochli i Twojego Zielonego Targu, na których można znaleźć aktualną listę wystawców. 

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli

+48 68 321 15 91

View Organizator Website

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli

Ochla-Muzealna 5
Zielona Góra,Poland
+ Google Map
+48 68 321 15 91
View Miejsce Website

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz