Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Pod Platanami „Los Companieros”

19 lipca @ 20:00 22:00

Darmowy Ilość miejsc ograniczona, darmowe wejściówki do odbioru w pok. 168 Żagańskiego Pałacu Kultury

Już w najbliższą niedzielę, 19 lipca o godz.20:00 pierwszy wakacyjny „Koncert Pod Platanami„. Na scenie wystąpi Los Companieros z Peru – prezentując muzykę peruwiańską i andyjską. Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno–Artystycznym Żagańskiego Pałacu Kultury.

los companieros
fot. materiały organizatora, ŻPK

Los Companieros”, to zespół indiański specjalizujący się w realizowaniu koncertów muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego. Muzyka Andyjska to tradycyjna muzyka z krajów andyjskich, Peru, Boliwii i Ekwadoru. W Europie jest również znana jako muzyka indiańska lub muzyka peruwiańska. Podczas naszego koncertu publiczność przenosi się do Andów dzięki melodiom granym na fletnii pana. Etniczna muzyka śpiewana w języku hiszpańskim i quechua. 

Nie zabraknie piosenki El Condor Pasa, czyli Lot kondora i innych piosenek folkloru peruwiańskiego, bądź tradycyjnych utworów z Ameryki Południowej. Kolorowe poncza i andyjskie instrumenty to prawdziwy koncert z Peru.

Muzyka andyjska stanowi swoisty pomost pomiędzy teraźniejszością, a Ameryką prekolumbijską. Muzyka o indiańskim rodowodzie, która nie zatraciła swojego ludowego charakteru.

Dziedziniec Żagańskiego Pałacu Kultury

Szprotawska 4
Żagań,68-100Poland
+ Google Map
View Miejsce Website

Żagański Pałac Kultury

View Organizator Website

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz