Po wtorkowej debacie sejmowej nad Krajowym Planem Odbudowy, nazwisko „Mejza” stało się jednym z najgłośniejszych w polskiej polityce. W czwartkowy poranek w programie #Jedziemy w TVP Info, poseł Łukasz Mejza komentował reakcje na jego wystąpienie i tłumaczył, dlaczego chce budować własne środowisko w Sejmie RP.

Łukasz Mejza w programie #Jedziemy TVP Info
Łukasz Mejza w programie #Jedziemy TVP Info – fot. materiały autora/Franciszek Przybyła/TVP Info

Sejmowe wystąpienie Łukasza Mejzy wywołało niemałe emocje, zarówno wśród opinii publicznej, jak i wśród jego adresatów, czyli przewodniczącego Borysa Budki i Posłów Platformy Obywatelskiej. Ogólnopolskie media wychwyciły reakcję Sławomira Nitrasa, który popisał się mało wybredną uwagą podczas przemówienia posła Mejzy. W momencie, gdy Łukasz Mejza mówił o konieczności poparcia 770 mld złotych dla Polek i Polaków, Poseł Nitras krzyknął „Dziewczyna Cię nie kocha„.

Łukasz Mejza od kilku dni jest częstym gościem ogólnopolskich mediów, w których tłumaczy, dlaczego absolutnie kluczowe było zagłosowanie za Krajowym Planem Odbudowy. W programie #Jedziemy redaktor Michał Rachoń zapytał Mejzę, jak skomentuje słowa Sławomira Nitrasa. – One nie zasługują na komentarz, ale jak jesteśmy przy terminologii miłości, to poseł Sławomir Nitras tą wypowiedzią pokazał, że wziął ewidentny rozwód z rozumem i dobrym wychowaniem – skwitował lubuski poseł. 

Łukasz Mejza podkreślał również, jak ważna jest odpowiedzialna i racjonalna opozycja, którą chce budować w Sejmie.

Budka Budka nie wziął odpowiedzialności za polskich przedsiębiorców, samorządowców i rolników, dlatego ja ten sztandar chcę podnieść, tę odpowiedzialność chcę wziąć, stąd moje ostre wystąpienie. Uważam, że czas na budowę nowego, racjonalnego centrum w Sejmie RP. – powiedział.