↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się seminarium edukacyjne z okazji 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zorganizowane przez Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji we współpracy z gorzowską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas o profilu policyjnym z województwa lubuskiego.

Seminarium edukacyjne z uczniami klas mundurowych o Zbrodni Katyńskiej i Policji
Seminarium edukacyjne z okazji 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zorganizowane przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP we współpracy z IPN – fot. Lubuska Policja

Seminarium miało na celu pogłębienie wiedzy na temat historii i tradycji Policji oraz Zbrodni Katyńskiej, przypomnienie wartości, na których opiera się sens istnienia i działania policyjnej formacji oraz promocję zawodu policjanta wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Uczniowie mieli okazję poznać zasady działalności Policji Państwowej oraz formacje dbającą o bezpieczeństwo publiczne po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W prelekcji wygłoszonej przez Jarosława Palickiego z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Gorzowie Wielkopolskim przypomniano tragiczną historię oficerów Wojska Polskiego, polskiej inteligencji oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej i innych służb państwowych przetrzymywanych w obozach jenieckich, zamordowanych i pochowanych w bezimiennych grobach.

Podczas seminarium uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z zadaniami realizowanymi przez lubuską Policję oraz z procedurą rekrutacji i naboru do służby w policji.

Kwiecień jest szczególnym miesiącem pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Seminarium edukacyjne jest ważnym wydarzeniem, które pozwala młodym ludziom na zdobycie wiedzy na temat historii Polski oraz roli i zadań policji w naszym kraju. Dzięki takim inicjatywom młodzież może lepiej zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość i wybierać świadomie swoją przyszłość zawodową.

- REKLAMA -