Pościg w Grabicach. 32-latek z gminy Gubin nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podczas ucieczki, dopuścił się czynnej napaści na policjantów blokujących mu drogę. Mężczyzna był agresywny, stawiał czynny opór podczas zatrzymania i posiadał przedmiot przypominający broń, który kierował w policjantów grożąc jego użyciem. We wtorek, 14 marca, sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Pościg w Grabicach: 32-latek staranował radiowóz i groził policji bronią
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 marca. Policjanci z Gubina w miejscowości Grabice zauważyli pojazd, którego postanowili skontrolować. Kierowca widząc ich zawrócił, a następnie nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe nadawane z jadącego za nim nieoznakowanego radiowozu i kontynuował jazdę. Informacja o pościgu trafiła do policjantów będących w służbie, którzy nieoznakowanym radiowozem zablokowali drogę uciekinierowi w Audi. Ten nie zwalniając uderzył w policyjny pojazd, a następnie zatrzymał się.

Zobacz:   Seria włamań do domów jednorodzinnych. Sprawcy już w rękach policji, działali na terenie całego kraju

Pościg w Grabicach: Kierowca Audi staranował radiowóz

Pościg w Grabicach zakończył się gdy ścigany kierowca nie zwalniając uderzył w policyjny pojazd, a następnie zatrzymał się. Policjanci wykorzystując ten fakt dobiegli do auta, a następnie usiłowali wyciągnąć z niego kierującego, który trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, kierował go w stronę funkcjonariuszy i groził jego użyciem. Policjanci wytrącili mu go z rąk.

Mężczyzna nie chcąc poddać się zatrzymaniu, wyrywał się i szarpał. W pewnym momencie włączył bieg wsteczny i zaczął cofać wraz z interweniującymi wobec niego policjantami, uderzając w drzewo. W trakcie obezwładniania mężczyzna był cały czas agresywny wobec policjantów. 32-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Od zatrzymanego pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Zobacz:   Ukradł skarbonkę z pieniędzmi na leczenie chorego dziecka. Zatrzymany 18-latek okazał się wielokrotnym złodziejem

Do zbadania sprawy i zabezpieczenia dowodów przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz specjalista od kryminalistyki. Zajęli się oni oględzinami miejsca zdarzenia oraz przedmiotem podobnym do broni, który został skonfiskowany do analizy balistycznej.

Mężczyzna był już wcześniej znany gubińskim policjantom. W poniedziałek , 13 marca, trafił do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim gdzie usłyszał zarzuty niezatrzymania się na żądanie policji, czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej i próby uniemożliwienia im zatrzymania. Ponadto prokurator zarzucił mu także paserstwo w związku z jego wcześniejszymi przestępstwami. 14 marca sąd zadecydował o umieszczeniu 32-latka w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Teraz może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Komentarze