W obliczu niebezpiecznej sytuacji, policjantka z Żagania, sierżant sztabowa Angelika Ochocka, wraz z dwoma przypadkowymi przechodniami, stanęła na straży ludzkiego bezpieczeństwa i uratowała kobietę która chciała skoczyć z mostu.

Żagań: Kobieta chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przechodnie i policjantka
fot. Lubuska Policja

Zdarzenie miało miejsce w środę, 13 września, na moście Księżnej Żaganny nad rzeką Bóbr w Żaganiu. Sierżant Ochocka, będąc na służbie, zauważyła kobietę, która przekraczała barierki mostu i zamierzała stanąć na jego krawędzi. Sytuacja wyglądała dramatycznie i wymagała natychmiastowej interwencji.

Nie tracąc ani chwili, policjantka ruszyła w kierunku kobiety. Zareagowało również dwóch obecnych na miejscu mężczyzn, którzy podbiegli do zrozpaczonej i zdenerwowanej kobiety. Policjantka nawiązała kontakt z kobietą, starannie dobierając słowa i budując jej zaufanie. Dzięki jej determinacji i empatii, kobieta zgodziła się wrócić na chodnik gdzie została jej udzielona dalsza pomoc.

Zobacz:   Przebudowa Żelaznej w Żaganiu idzie pełną parą

Żagań: Kobieta chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przechodnie i policjantka

Jeśli jesteś w podobnej, pozornie rozpaczliwej sytuacji lub znasz kogoś takiego? Pamiętaj, że kryzysy życiowe są przemijające, a pomoc i wsparcie są zawsze dostępne. Jeśli zauważymy, że ktoś w naszym otoczeniu jest przygnębiony lub potrzebuje wsparcia, nie wahajmy się zapytać, jak możemy pomóc. Warto także zainteresować się bliskimi i uczulić ich na problemy, które mogą ich dotyczyć.

Jeśli sytuacja staje się niebezpieczna i widzimy, że życie lub zdrowie innej osoby jest zagrożone, niezwłocznie dzwońmy pod numer alarmowy 112 i przekazujmy służbom informacje o lokalizacji osoby potrzebującej pomocy. Czas ma ogromne znaczenie w takich sytuacjach.

Zobacz:   Mężczyzna leżał na torach kolejowych. Chwilę później przejechał pociąg towarowy

Dodatkowo istnieją bezpłatne telefony pomocy, które można wykorzystać, aby uzyskać wsparcie:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Pamiętajmy, że każdy gest empatii i gotowość do pomocy mogą zmienić losy drugiego człowieka i uratować życie.

Komentarze