W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych bądźmy przygotowani na czasową zmianę organizacji ruchu przy żagańskiej nekropolii. Jak dojechać na cmentarz w Żaganiu?

Jak dojechać na cmentarz w Żaganiu?
fot. Pixabay

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest 1 listopada, jednak kilka dni wcześniej można napotkać na cmentarzach większą niż zazwyczaj ilość osób, które przychodzą uporządkować groby swoich bliskich oraz zauważyć wzmożony ruch drogowy w okolicach nekropolii. W związku z tym w rejonie żagańskiego cmentarza nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu. Patrzmy uważnie na znaki i nie jeździjmy na pamięć.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu w Żaganiu

W dniach od 31 października do 3 listopada przy największej nekropolii w Żaganiu, przy ul. Kożuchowskiej, po prawej stronie, przy murze cmentarza będzie można parkować samochody osobowe, z wyjątkiem okolicy bramy głównej, gdzie na odcinku 10 metrów nie będzie można parkować pojazdów. Miejsce to będzie służyło jedynie do wysadzania pasażerów. Taksówki osobowe po dowiezieniu pasażerów będą mogły oczekiwać na klientów na ul. Paderewskiego, gdzie wyznaczono postój dla pojazdów TAXI.

Zobacz:   Święto Czarnej Dywizji. Będzie defilada wojskowa w Żaganiu i utrudnienia drogowe [trasa]

Przy ul. Kożuchowskiej, na odcinku drogi alternatywnej do obwodnicy, będzie zorganizowany parking w ten sposób, że wjazd od ul. Kożuchowskiej, tj. łącznik z drogą alternatywną będzie drogą jednokierunkową, gdzie będzie możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie. Wzdłuż drogi alternatywnej po prawej stronie będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie tylko po lewej stronie tej drogi, tj. wzdłuż pasa przyległego do cmentarza. Ruch pojazdów odbywać się będzie jednym kierunku tj. w kierunku Bożnowa.  

1 listopada policjanci będą kierowali ruchem na rondzie przy cmentarzu w Żaganiu. Pamiętajmy o zachowaniu czujności oraz o tym, ze polecenia wydawane przez policjantów kierujących ruchem mają pierwszeństwo.

Zobacz:   Żołnierze zapraszają do świętowania z Czarną Dywizją

Za wprowadzanie zmian organizacji ruchu przy ul. Kożuchowskiej i ul. Krętej oraz zabezpieczenie ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Piastowskiej w Żaganiu odpowiadać będą funkcjonariusze Straży Miejskiej w Żaganiu.

Z kolei żagańska policja udostępni również osobom zmotoryzowanym duży parking dla interesantów, znajdujący się obok budynku komendy przy ul. Nowogródzkiej nr 1.  Na tym parkingu będzie można zostawić samochód i pieszo przejść na cmentarz przy ul. Kożuchowskiej. 

Zmiany w organizacji ruchu nie przewidziano natomiast w rejonach cmentarzy w Iłowej oraz Szprotawie.