Archiwizacja dokumentów dotyczy wszystkich firm zarówno prywatnych, jak i państwowych. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zlecenie usług z tego zakresu profesjonalnym firmom zewnętrznym. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie oraz jakie są zalety ze skorzystania z usług świadczonych przez profesjonalistów?

Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?
fot. archiveo.pl

Usługi archiwistyczne – czego dotyczą?

Podstawową czynnością wykonywaną przed firmy zewnętrze (takie jak Archiveo) wykonujące usługi archiwistyczne jest właściwe przechowywanie dokumentów. Określone akta muszą być odpowiednio przechowywane w przedsiębiorstwie przez dany okres. W przypadku dokumentów podatkowych będzie to jedynie 5 lat. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o dokumentację kadrową, która podlega archiwizacji przez nawet 50 lat. Wykwalifikowany archiwista ma za zadanie zadbać o zebranie dokumentacji, jej odpowiednie uporządkowanie, a także właściwą klasyfikację w zgodzie z wszelkimi obowiązującymi w tym zakresie normami. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zapisanie dokumentów w formie cyfrowej. W tym również może okazać się firma archiwistyczna odpowiadająca za digitalizację dokumentów. Po zakończeniu okresu archiwizacji przedsiębiorstwo musi poddać dokumenty właściwiej utylizacji. To jeszcze jeden z obowiązków, który może zostać zlecony profesjonalnej firmie działającej w tej branży.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Profesjonale usługi archiwistyczne – dlaczego warto z nich skorzystać?

Zlecenie usługi z zakresu archiwizacji profesjonalistą to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Firmy, które skorzystały z usług specjalistów w tym obszarze, nie muszą się obawiać o kwestie bezpieczeństwa przechowywania dokumentacji. Takie przedsiębiorstwa zadbają o to, by zostały w tym zakresie spełnione najbardziej rygorystyczne standardy i dostęp do dokumentacji będą miały tylko posiadające ku temu uprawnienia osoby. To również gwarancja, że będzie ona przechowywana zgodnie z regulacjami prawnymi.

Archiwizacja dokumentów w przedsiębiorstwie to profesjonalne zadanie, dlatego warto zlecić te usługi wyspecjalizowanej w tym zakresie  firmy zewnętrznej.

Skorzystanie z takich usług to również możliwość poczynienia oszczędności finansowych. Osoba, która dotychczas zajmowała się tą kwestią w firmie, może zająć się obowiązkami z podstawowego zakresu jej zadań, a tym samym wykona je wydajniej. Właściciele doceniają również możliwość zaoszczędzenia w ten sposób cennego miejsca, które dotychczas było zajęte przez szafki i regały zapełnione licznymi segregatorami.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Usługi archiwistyczne oferowane przez Archiveo – dlaczego warto skorzystać z oferty tego przedsiębiorstwa?

Zakres usług oferowanych przez Archiveo z obszaru archiwizacji dokumentów jest niezwykle szeroki. Klienci mogą liczyć na takie usługi jak m.in.

  • czasochłonne porządkowanie i klasyfikowanie archiwizowanej dokumentacji,
  • digitalizacja dokumentów, czyli zadbanie o cyfrową dokumentację,
  • samo przechowywanie, które pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, a także
  • oddanie dokumentacji w depozyt,
  • niszczenia dokumentów, czy
  • pomoc firmie w przygotowaniu profesjonalnego archiwum.

Jednym z obszarów działalności przedsiębiorstwa Archiveo jest profesjonalna utylizacja dokumentów niepodlegających utylizacji. Archiwizacja dokumentów to w dzisiejszych czasach konieczność. Z Archiveo masz pewność profesjonalizm, najwyższego poziomu bezpieczeństwa, stałej ceny i niezawodności.

Klienci, którzy zdecydowali się na usługi archiwistyczne oferowane przez Archiveo, mogą liczyć na szereg korzyści. Firma ta oferuje przede wszystkim profesjonalną pomoc ze strony wykwalifikowanego archiwisty. Opłata w związku z wykonywanymi obowiązkami jest uiszczana tylko raz, więc nie ma ryzyka wzrostu cen w związku z inflacją. Oprócz tego można liczyć na stały dostęp, ciągły nadzór i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zobacz:   Pożar w Żarach: "Prawdopodobną przyczyną było podpalenie". Sklep monopolowy spłonął doszczętnie

Archiveo
ul. Okrzei 31-33
68-200 Żary

tel.: +48 730 251 081
https://archiveo.pl/kontakt/

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz