Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali osoby odpowiedzialne za przewóz narkotyków. W efekcie przeprowadzonych działań, dwaj mężczyźni zostali aresztowani, a narkotyki, które posiadali, zostały zabezpieczone.

Heroina w butelce po jogurcie
fot. KPP w Żarach

Incydent miał miejsce w czwartek, 25 maja, w Jasieniu. Funkcjonariusze kryminalni przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci zauważyli, że obaj zachowywali się nerwowo podczas rozmowy i postanowili przeprowadzić przeszukanie pojazdu. W jego trakcie odkryli butelkę, w której znajdowało się ponad 100 małych kulek zawiniętych w przezroczystą folię. Substancja po przeprowadzeniu testów okazała się być heroiną.

Zobacz:   Pościg za motocyklistą w Zielonej Górze – w tle narkotyki i brak uprawnień

Jasień: Heroina w butelce po jogurcie

28-latek oraz 32-latek, mieszkańcy powiatu żarskie, zostali natychmiast zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności śledczych ustalono, że narkotyki zostały nabyte na terenie Niemiec. W związku z tym obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających. Sąd, uwzględniając wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, postanowił zastosować trzymiesięczny areszt wobec 32-latka, natomiast 28-latek został oddany pod dozór.

Mężczyźni, jeśli zostaną uznani za winnych, mogą stanąć przed groźbą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze