W weekend, od 31 marca do 2 kwietnia br., giełda winyli i płyt CD zagości w galerii Focus Mall. Tysiące płyt w każdym gatunku muzycznym zaprezentują wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski. W ofercie kilka tysięcy czarnych krążków z różnymi gatunkami muzyki, największych polskich i zagranicznych artystów, płyty CD oraz kasety magnetofonowe.

Giełda winyli i płyt CD w Focus Mall
fot. materiały prasowe

Pierwsza długogrająca płyta winylowa powstała w 1946 roku w Ameryce i przez niemal cztery dekady była najlepszym nośnikiem dźwięku. W 1982 roku w Japonii powstały pierwsze płyta kompaktowe (CD). Technologia cyfrowego zapisu dźwięku szybko wyparła płyty winylowe – wydawało się, że na zawsze. Tymczasem w ostatnich latach płyty analogowe odzyskały drugą młodość oraz notują ciągle zwiększającą się popularność. Unikalne, piękne okładki i wyjątkowe brzmienie, to coś, co przyciąga miłośników dobrej muzyki w każdym wieku. Wśród perełek znaleźć można stare tłoczenia, reedycje, a także najnowsze wydawnictwa.

Zobacz:   Rozbita grupa przestępcza wprowadziła na rynek ponad 40 kg narkotyków. Zatrzymano 11 osób

Zielona Góra: Giełda winyli i płyt CD w Focus Mall

Widzimy rosnące zainteresowanie winylami i to niezależnie od wieku. Dlatego już kolejny raz zapraszamy miłośników dobrej muzyki i czarnych płyt do naszej galerii – mówi Anna Łukasiewicz, Marketing Manager Focus Mall Zielona Góra.

Jeśli ktoś szuka rzadkich tytułów do swojej kolekcji lub po prostu chce porozmawiać o muzyce, to w najbliższy weekend powinien odwiedzić galerię Focus Mall.

Kiermasz Płytowy w Focus Mall zaplanowano na trzy dni od piątku do niedzieli w godz. 9:00 – 21:00 na poziomie 0, nieopodal salonu iSpot Apple Premium Reseller.

Komentarze