Wybór kwietników do nowoczesnego wnętrza to nie lada wyzwanie. Powinieneś określić, jaki kształt interesuje Cię najbardziej, a następnie, które tworzywo będzie najodpowiedniejsze. Może być to m.in. szkło, metal bądź plastik. A może wolisz rozwiązania z naturalnych materiałów? W naszym dzisiejszym artykule postaramy się pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji, dzięki czemu zaaranżujesz swoje kwiaty w mistrzowski sposób.

Jakie kwietniki wybrać do nowoczesnego wnętrza?
fot. kwestia-gustu.pl

Kwietnik, czyli co?

Kwietniki to nic innego jak doniczki lub pojemniki, w których rosną kwiaty. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, ceramika czy plastik. Dodatkowo kwietniki mogą mieć różne kształty i rozmiary.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Klasyczne kwietniki zawsze na topie!

Jeśli jesteś osobą, która lubi tradycyjne rozwiązania, postaw na kwietnik stojący. Są one najczęściej wykonane z drewna i mają bardzo ozdobny charakter. Pięknie zaprezentują się w salonie oraz sypialni.

Odpowiedni kwietnik do nowoczesnego wnętrza

Nowoczesne aranżacje charakteryzują się prostotą i minimalizmem. Dlatego też najlepszymi kwietnikami do takich wnętrz będą te ze stali nierdzewnej lub metalu. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Ponadto świetnie komponują się z innymi elementami wyposażenia wnętrza takimi jak np. szklana lampka czy chromowane krzesło. Idealnie sprawdzi się również szkło, które dodaje elegancji i sprawia, że kwiaty wyglądają na ekskluzywne. Metalowe kwietniki są natomiast bardziej praktyczne. Jeśli chcesz, aby Twoje kwiaty były widoczne z każdego miejsca w pomieszczeniu, wybierz kwietnik na stół. Są najczęściej wykonane z ceramiki i mają minimalistyczny design.

Zastanów się nad kształtem kwietnika

Wybierając kwietnik, warto także zwrócić uwagę na jego kształt i rozmiar. Najbardziej popularne są prostokątne i okrągłe. Także te o nietypowych kształtach mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Pamiętaj, aby dobrać kwietnik do rozmiaru pomieszczenia. Zbyt małe w przestronnym wnętrzu nie będą dobrze widoczne. Analogicznie, za duże w niewielkim pokoju przytłoczą przestrzeń.

- REKLAMA -