Jolanta Fedak nie żyje. Była minister pracy i polityki społecznej, rodowita żaranka Jolanta Fedak miała 60 lat. O śmierci posłanki poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz na Twitterze.

Jolanta Fedak nie żyje. Posłanka PSL przegrała walkę z rakiem. Miała 60 lat
fot. Wikipedia

Informacja o śmierci byłej minister pracy i polityki społecznej przekazał w Sylwestra na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz. – Nie tak się umawialiśmy Jolu – napisał lider PSL – odeszłaś za wcześnie. Będzie Cię nam brakowało. Pogrążeni w głębokim smutku politycy składają kondolencje.

Nie żyje nasza koleżanka Jolanta Fedak 1960-2020. Minister Pracy i Polityki Społecznej w latach 2007-2011 w rządzie Donalda Tuska. Społeczniczka, działaczka ruchu ludowego w woj. lubuskim. – napisał na Twitterze Piotr Zgorzelski.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

Kondolencje złożył również Donald Tusk – świetna Pani Minister, z charakterem, sercem i wiedzą, odważna i lojalna. Będzie nam Ciebie Jolu bardzo brakowało.

Jolanta Fedak urodziła się w Żarach. Była posłanką na sejm RP obecnej kadencji. Od lat 90. związana z PSL. W latach 2007-2011 pełniła funkcję ministra pracy i polityki społecznej. Była także m.in. wicemarszałkiem, wicewojewodą lubuskim i szefową lubuskich struktur PSL. Była mężatką, osierociła córkę Agatę. Zmarła 31 grudnia 2020 przegrywając walkę z rakiem w wieku 60 lat.