IMGW-PIB wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla wszystkich lubuskich powiatów. Choć wiatr zaczął się wzmagać już w środę wieczorem to naprawdę wietrznej pogody możemy spodziewać się w czwartek, 21 października.

IMGW: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Lubuskiego na piątek 12.03.
fot. Pixabay

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Lubuskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia I i II stopnia dla województwa lubuskiego przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Dla południowej części województwa obejmującej powiaty: nowosolski, wschowski, zielonogórski, żagański i żarski, wydano alert I stopnia. Prognozuje się tam wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.

Zobacz:   Velo Sprotavia prawie gotowa

Północna część regionu objęta została alertem II stopnia. W powiatach: gorzowskim, krośnieńskim, słubickim, sulęcińskim, strzelecko-drezdeneckim, świebodzińskim i międzyrzeckim, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Zobacz: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo.pl

Ostrzeżenie wydano na czwartek, 21 października 2021 roku, i będzie ono obowiązywało od godziny 10 do wieczora. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenie może być aktualizowane.