Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat w lubuskich szpitalach. Sprawdź, co zrobić, by zapisać dziecko. – Zaszczepmy się na święta – namawia marszałek Elżbieta Anna Polak  

Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

–  Mój wnuczek Kajtuś ma 4 lata, niestety nie może być jeszcze zaszczepiony. Dwa tygodnie temu zachorował na COVID. Staliśmy z mężem pod oknem ze łzami w oczach, czuliśmy się strasznie bezradni. Ale dzieci od piątego roku życia mogą być już zaszczepione, nie muszą chorować! Zaufajmy ekspertom, zaszczepmy się na Święta! Moja cała rodzina przyjęła już trzecią dawkę szczepionki na COVID, możemy święta spędzić razem, normalnie pracować i bezpiecznie żyć – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zobacz:   Nocny Pościg w Gorzowie: Nietrzeźwy kierowca Zatrzymany po brawurowej ucieczce. Był poszukiwany

Szczepienia dzieci w Zielonej Górze

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze pierwsze dzieci w wieku 5-11 lat będą szczepione przeciwko COVID-19 od 4 stycznia 2022 r. Dziś ruszyły zapisy – wystarczyło zaledwie 15 minut, by na listę trafiła pierwsza odważna dwójka – 6-latek i 11-latek. Szpital planuje szczepić dzieci co wtorek, jednak częstotliwość będzie zależeć od zainteresowania.

Rodzice, którzy chcę zapisać swoje pociechy na szczepienie, mogą to zrobić dzwoniąc na nasz numer call center – tel. 68 32 96 200, w dni powszednie, w godz. 7.00-14.30. Dzieci będą szczepione preparatem Pfizera, a drugą dawkę będzie im można podać po upływie minimum 21 dni.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

Szczepienia dzieci w Gorzowie Wielkopolskim

Punkt szczepień Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zarejestrował już ponad 40 dzieci na szczepienia. – Zainteresowanie jest spore. Kolejni rodzice pytają o terminy – mówi Sylwia Grygiel-Szpałek, pielęgniarka koordynująca punkt. Szczepienia dla dzieci zaczną się we wtorek 21 grudnia. W punkcie przy ul. Walczaka 42, w budynku poradni szpitalnego kompleksu, na chętnych w wieku 5-11 lat będzie czekał lekarz pediatra, który przeprowadzi kwalifikację.

Przypominamy, że dzieci muszą być szczepione w obecności rodziców lub opiekunów prawnych. Na razie gorzowski szpital będzie zapraszał grupę wiekową 5-11 lat w każdy wtorek od 7.30 do 14.00. Żeby zarejestrować pociechę na szczepienie, wystarczy napisać mail na adres: szczepienia@szpital.gorzow.pl i podać w mailu dane dzieci, w tym PESEL, telefon kontaktowy i sugerowany termin szczepienia. Można też zadzwonić na numerem: 797 127 880.