Bardzo bezpiecznie było na lubuskich drogach w miniony, świąteczny weekend. Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że kierowcy jeździli ostrożnie i odpowiedzialnie. To w połączeniu ze wzmożonymi działaniami lubuskich policjantów zaowocowało tym, że na drogach naszego województwa nikt nie zginął. To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii.

Lubuska Policja: To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii
fot. Lubuska Policja

Świąteczny weekend minął pod znakiem bardzo trudnych warunków na drogach, z którymi podróżujący po lubuskich trasach poradzili sobie wzorowo. We wzmożonym ruchu dało się zaobserwować ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Od piątku do niedzieli, 24-26 grudnia, służbę pełniło prawie 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego, przez co na trasach można było spotkać wiele patroli.

Zobacz:   Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci mieli za zadanie przede wszystkim służyć pomocą podróżnym, ale także eliminować piratów drogowych. Podczas kontroli mundurowi szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, a także na ich stan trzeźwości. Wzmożone działania służb w połączeniu z odpowiedzialną jazdą kierowców spowodowały, że były to jedne z najbezpieczniejszych Świąt Bożego Narodzenia w historii.

To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii

Na wszystkich drogach naszego województwa nie zginęła żadna osoba. Doszło jedynie do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci zatrzymali w tym czasie 16 osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu – wszystkie straciły prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.