Średni dochód w Lubuskiem przekracza już średnią krajową, tym samym Lubuskie awansowało do grona regionów, gdzie zarabia się najlepiej w Polsce.

Lubuszanie wśród najlepiej zarabiających Polaków. Ile wynosi średni dochód w Lubuskiem?
fot. ©Regioneo.pl

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane za 2021 rok na temat zamożności Polaków. W ujęciu terytorialnym dochód wyższy od średniej krajowej, która wynosiła 2062 zł – wystąpił w województwach:

  • mazowieckim
  • dolnośląskim
  • śląskim
  • lubuskim
  • łódzkim
  • warmińsko-mazurskim

Średni dochód w Lubuskiem

Średni miesięczny dochód na jedną osobę w Lubuskiem stanowił w 2021 roku 103,1% średniej krajowej. A zatem przeciętny Lubuszanin zarabiał w ubiegłym roku średnio 2126 zł. To jest więcej niż w województwach warmińsko-mazurskim (2070 zł), łódzkim (2087 zł), mazowieckim (1995), a nieznacznie mniej niż w dolnośląskim (2213 zł) czy śląskim (2180 zł).

Zobacz:   Kiedy będzie gotowa autostrada A18? GDDKiA podała termin

Lubuskie w czołowej trójce

Lubuskie awansowało tym samym do grona 6 regionów, gdzie zarabia się najlepiej w Polsce. A nawet do czołowej trójki, jeśli inaczej potraktujemy mazowieckie, które jako region plasuje się poniżej średniej krajowej na mieszkańca (96,7 proc.), ale wynik polepsza mu subregion warszawski (133 procent, co daje dochód rzędu 2758 zł).

Lubuskie awansuje pod względem zamożności mieszkańców do czołówki krajowej. Takie są oficjalne wyniki badań GUS za 2021 r. – komentuje najnowsze dane marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak. – Przez wiele lat narzekaliśmy na niskie dochody, byliśmy w ogonie. Konsekwentna, ciężka praca przynosi wreszcie efekty, oby tak dalej.