Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli blisko 15 ton nielegalnego tytoniu wartego 11 mln złotych. Magazyny z nielegalnym tytoniem znajdowały się w okolicach Zielonej Góry i Świebodzina. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Magazyny z nielegalnym tytoniem
fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Lubuskiego Urzędu skontrolowali jednocześnie trzy posesje w powiatach zielonogórskim i świebodzińskim. Podejrzewano, że właśnie w tych miejscach jest prowadzony nielegalny handel tytoniem. W ramach wspólnej akcji mundurowi zabezpieczyli blisko 15 ton krajanki wartej 11 milionów złotych oraz 37 tysięcy złotych, które prawdopodobnie pochodziły z handlu nielegalnym tytoniem. Dodatkowo zabezpieczyli dwa samochody dostawcze i naczepę.

Zobacz:   Para seniorów padła ofiarą oszustwa "na córkę". Małżeństwo przekazało oszustom 31 tys. złotych

Lubuskie: SG i KAS zlikwidowały trzy magazyny z nielegalnym tytoniem

Zatrzymano także dwóch mężczyzn w wieku 38 i 61 lat, którzy przyznali się, że nielegalny towar jest ich własnością. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Grozi im nie tylko wysoka kara grzywny, ale także kara pozbawienia wolności do 10 lat.