Trzech mężczyzn, złapano podczas nielegalnego przekraczania granicy z Niemiec do Polski. Zatrzymano również Polaka poszukiwanego listami gończymi i ujawniono 26 osób, które nie zastosowały się do obowiązku odbycia kwarantanny – poinformowała Straż Graniczna.

500 zł mandatu
fot. Pixabay

Trzech mężczyzn w wieku 26 – 42 lat zaraz po przekroczeniu granicy państwowej zauważył patrol Policji z Trzebiela. Ta nielegalna przeprawa kosztowała ich mandatami w wysokości po 500 zł i skierowaniem na kwarantannę do miejsca zamieszkania.  

Wczoraj zatrzymano również przekazanego przez służby niemieckie 40-latka. Mężczyzna odbywał karę 20 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym na terenie Niemiec. Po sprawdzeniu jego danych przez Straż Graniczną w Świecku okazało się, poszukiwani jest on również w Polsce. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał za nim dwa listy gończe na podstawie wyroków, które zapadły ponad 6 lat temu.

Zobacz:   Koncert ABBA Symfonicznie w Gorzowie Wlkp.

Także wczoraj funkcjonariusze tej samej placówki SG zatrzymali 48-letniego mieszkańca wielkopolski, który w trakcie kontroli dokumentów okazał funkcjonariuszom podrobione polskie prawo jazdy. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do zarzuconego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 3,8 tysiąca złotych oraz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres 1 roku.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straż Granicznej poinformowali ponadto, że w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej skontrolowali 2,8 tysiąca osób oraz 1250 pojazdów. Ustalono również, że 26 osób, które przyjechały do Polski zrobiły to w okresie gdy powinny odbywać kwarantannę. Dane tych osób przekazane zostały Sanepidowi oraz Policji.