Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, ostrzegł przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na terenie województwa lubuskiego w piątek, 1 lipca, w godzinach popołudniowych. Towarzyszyć będzie im bardzo silny wiatr.

Lubuskie: Po południu burze i wiatr do 110 km/h. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia
fot. Unsplash

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. – czytamy w wydanym na piątek komunikacie.

Śledź najnowsze ostrzeżenia meteo dla województwa lubuskiego w Regioneo.pl

W czasie trwania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, najlepiej pozostać w domu a jeśli nie jest to możliwe unikać przebywania w okolicach wysokich drzew oraz konstrukcji i linii wysokiego napięcia. Warto też zawczasu przeparkować auta spod drzew i zabdać o usunięcie z balkonów, tarasów i podwórek, leżących luzem lekkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przed wiatr. Przygotujmy się również na przerwy w dostawach prądu i wody, ponieważ zjawiska atmosferyczne o takie sile mogą wyrządzić szkody w infratrukturze.

Zobacz:   Uwaga na oblodzenie. W nocy drogi i chodniki mogą zamienić się w lodowiska

Ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem wydano dla wszystkich lubuskich powiatów. Obowiązuje w piątek, 1 lipca, w godzinach 13-22.