Uczestnicy spotkania w Starostwie Powiatowym w Słubicach omawiali projekty jakie mogą być realizowane w nowej perspektywie finansowej programu INTERREG na lata 2021-2027.

Wkrótce nowy program INTERREG. W Słubicach rozmawiano jak wykorzystać te fundusze
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Podczas spotkania, które odbyło się w Słubicach omówiono nową perspektywę Programu Współpracy INTERREG Brandenburgia-Polska VI A na lata 2021-2027: cele polityki, cele szczegółowe, ramowe warunki finansowe, alokację w programie oraz osie priorytetowe. Starostwo Powiatowe w Słubicach przedstawiło swoje pomysły projektowe w zakresie turystyki i edukacji.

INTERREG to inicjatywa wspólnotowa, której głównym celem jest dążenie do tego, aby granice państwowe nie stanowiły przeszkody dla zrównoważonego rozwoju oraz integracji europejskiej, a możliwa współpraca wzmacniała spójność społeczno-gospodarczą. Realizacja programu na lata 2021-2017 ma rozpocząć się w ciągu najbliższego półrocza.

Zobacz:   Sprzedawał w Słubicach podrobione perfumy i zegarki

W spotkaniu wzięli udział: członek Zarządu Województwa Lubuskiego – Tadeusz Jędrzejczak, radna województwa lubuskiego – Maria Jaworska, starosta słubicki Leszek Bajon, wicestarosta powiatu słubickiego – Robert Włodek wraz z pracownikami oraz dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Radosław Brodzik wraz z pracownikami.