Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przedwczoraj ukrytego w busie mężczyznę, który w ten sposób chciał ominąć kontrole sanitarna i graniczną i w ten sposób uniknąć kwarantanny oraz cudzoziemki, która przebywała w Polsce nielegalnie.

uniknąć kwarantanny
Kontrola sanitarna na granicy podczas pandemii koronowirusa, marzec 2020 – fot. Policja.pl

Przedwczoraj w nocy, podczas tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, w rejonie byłego przejścia granicznego Gubin-Guben funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście skontrolowali busa, którego kierowcą był 25-letni polak. Podczas kontroli części ładunkowej pojazdu ujawniono ukrytego pod kocem 28-letniego obywatela Polski.

W trakcie rozpytania okazało się, iż mężczyzna ukrył się w części ładunkowej pojazdu w celu uniknięcia skierowania do obowiązkowej kwarantanny przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po przeprowadzeniu kontroli sanitarnej i sprawdzeniu temperatury ciała, kierowca i pasażer ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości po 500 zł. Pasażer skierowany został na obowiązkową kwarantannę.

Zobacz:   19-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli za przekroczenie prędkości. Został zatrzymany po pościgu

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego poinformowani wczoraj przez Straż Ochrony Kolei, o pobycie obywatelki Wietnamu na dworcu w Kostrzynie nad Odrą przeprowadzili wobec niej kontrolę legalności pobytu. Funkcjonariusze ustalili, że 18-letnia cudzoziemka nie posiada przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Ustalono, również że na terenie Niemiec nie ma ona legalnego pobytu. Kobieta została zatrzymana. Wobec cudzoziemki wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w celu wydania wobec cudzoziemki decyzji zobowiązującej ją do wyjazdu z Polski.