IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla województwa lubuskiego na poniedziałek, 20 lutego. Ostrzeżenie ma stopień pierwszy, a prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru wynosi 75%.

Pogoda w Lubuskiem na poniedziałek, 20 lutego. Będzie wietrznie, jest kolejne ostrzeżenie przed silnym wiatrem
fot. Pixabay

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w ciągu dnia w regionie pojawi się silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach dochodzących nawet do 80 km/h. Wiatr będzie wiał z zachodu. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w poniedziałek, 20 lutego, od godziny 10:00 do 18:00.

Zgodnie z informacją IMGW nie przewiduje się dodatkowych uwag odnośnie tego zjawiska. Jednakże, warto pamiętać, że silny wiatr może powodować problemy i zagrożenia dla ludzi i mienia. Należy zachować ostrożność w czasie poruszania się po ulicach, szczególnie w pobliżu drzew, billboardów czy innych obiektów, które mogą być podatne na zerwanie w wyniku silnych podmuchów wiatru. Warto też zabezpieczyć wszelkie luźne przedmioty, które mogą zostać porwane lub zniszczone przez wiatr.

Zobacz:   48-latek zatrzymany za treści pedofilskie. Alarm podniosła matka jednej z dziewczynek do których pisał

Wszystkim mieszkańcom województwa lubuskiego zaleca się, aby zachowali ostrożność. Monitorowanie bieżących prognoz pogody oraz komunikatów IMGW jest również zalecane, aby na bieżąco reagować na zmieniającą się pogodę.

Komentarze