Z początkiem marca obserwujemy powrót zimy, a na drogach znowu pojawił się śnieg i oblodzenia. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie kilku prostych zasad, które pomogą nam bezpiecznie pokonać trudne drogi.

Kierowcy, noga z gazu - powrót zimy na lubuskich drogach
fot. Policja

Zdjęcie nogi z gazu, korzystanie z odpowiednich opon i odpowiednie przygotowanie samochodu przed jazdą to tylko niektóre z zaleceń policji. Choć zamontowanie zimowych opon nie jest wymogiem, to znacząco poprawia przyczepność auta, dzięki czemu kierowca ma dużo większą kontrolę nad samochodem.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze opony nie zagwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa. Dlatego zachowanie czujności i rozsądku za kierownicą jest niezwykle ważne, a brawurowa jazda w trudnych warunkach może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Zobacz:   Dlaczego buty damskie Palladium są tak wyjątkowe?

Policjanci z drogówki mają pełne ręce roboty w zimowych warunkach. Bacznie przyglądają się jeździe kierowców i zwracają szczególną uwagę na brawurowo jeżdżących kierowców, czyli tych, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi uważnie sprawdzają także stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i wymagane dokumenty.

Podsumowując, powrót zimy na drogach wymaga od nas zachowania pokory i zdrowego rozsądku. Stosowanie się do przepisów prawa, korzystanie z odpowiednich opon i odpowiednie przygotowanie samochodu przed jazdą to podstawowe zasady, które pozwolą nam bezpiecznie pokonać trudne drogi. Dlatego warto zawsze pamiętać o tym, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze i warto zadbać o nie w każdej sytuacji.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz