Zarząd województwa lubuskiego ogłosił konkurs na dofinansowanie działań związanych z ogródkami działkowymi, których celem jest rozwój, w tym rozwój obszarów wiejskich i zapewnienie możliwości aktywnego wypoczynku oraz uprawiania roślin. W puli konkursowej znajduje się 400 tys. zł, a wnioski można składać do 31 marca 2023 r.

Dofinansowanie projektów związanych z ogródkami działkowymi. 400 tys. złotych w puli konkursowej
fot. Unsplash

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podkreśla, że konkurs ma na celu wsparcie projektów związanych z doprowadzeniem wody, światła, zagospodarowaniem alejek, budową ogrodzeń i placów zabaw. Rodzinne ogródki działkowe to miejsce spotkań dla całych rodzin, a nie tylko do uprawy roślin, dlatego warto zwiększać pulę środków.

Zobacz:   Olimpiada Młodych Producentów Rolnych - Lubuski finał wojewódzki wyłonił młode talenty

W ubiegłym roku przeprowadzono pilotażowy projekt, który okazał się dużym sukcesem, a w tym roku samorząd województwa będzie mógł bezpośrednio przekazać środki. W puli konkursowej znajduje się 400 tys. zł ale maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu to 20 tys. zł.

Akcja ta ma na celu kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, efektywnego wykorzystania potencjałów obszarów zielonych. Wnioski można składać do 31 marca 2023 r.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz