W Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarto punkty doradczo-informacyjne dla cudzoziemców. Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas w Zielonej Górze oraz Centrum Migranta Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Gorzowie Wielkopolskim będą oferować pomoc psychologiczną i prawna, informacje dotyczące legalizacji pobytu oraz wsparcie w rozwiązywaniu problemów.

Punkty doradczo-informacyjne dla cudzoziemców w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim
fot. LUW/gov.pl

Punkty są wynikiem współpracy Wojewody Lubuskiego z dwoma organizacjami w ramach projektu 10/14-2022/OG-FAMI finansowanego przez Fundusz Azylu Migracji i Integracji. W punktach świadczona będzie m.in. pomoc psychologiczna i prawna. Cudzoziemcy uzyskają również informacje z zakresu legalizacji pobytu, jak również wsparcie przy rozwiązywaniu problemów. 

Zobacz:   Umowa podpisana, wkrótce rozpocznie się rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie

Punkty doradczo-informacyjne dla cudzoziemców w Lubuskiem

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas mieści się w Zielonej Górze przy ul. Dworcowej 21 i jest czynne w poniedziałki od 10:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku od 7:00 do 15:00. Natomiast Centrum Migranta w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się przy ul. Kosynierów Gdyńskich 54 i jest otwarte od poniedziałku do środy oraz w piątki od 8:00 do 16:00, a w czwartki od 10:00 do 18:00.

Komentarze