Straż Graniczna zatrzymała wczoraj dwóch mężczyzn. Jednego za nielegalne przekroczenie granicy, drugi poszukiwany był od 16-lat na podstawie listu gończego.

nielegalne przekroczenie granicy
Kontrola graniczna na przejściu w Jędrzychowicach na Dolnym Śląsku – fot. Straż Graniczna, strazgraniczna.pl

Przebiegł po zamkniętym moście granicznym

Nieszczególnym sprytem wykazał się 40-latek, który próbował wczoraj nielegalnie przekroczyć granicę w Łęknicy. Zapewne w myśl zasady, że najciemniej jest pod latarnią, postanowił po prostu przebiec po zamkniętym moście granicznym. Zaraz po przekroczeniu granicy został ujęty przez funkcjonariuszy SG w Tuplicach, którzy pełnili na granicy służbę wspólnie z żołnierzami Czarnej Dywizji z Żagania. Ponieważ mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego w wysokości 500 zł, wniosek o ukaranie go skierowano do Sądu Rejonowego w Żarach.

Zobacz:   Pijani rowerzyści w Nowej Soli dostali po 2500 zł mandatu za jazdę z trzema promilami

Poszukiwany listem gończym od 16 lat

Również wczoraj w Świecku, Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego na podstawie listu gończego 38-latka. Mężczyznę przekazały służby niemieckie to tam odbywał od karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Po weryfikacji danych, okazało się, że mężczyzna także w Polsce od 16 lat poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Gostyninie za kradzieże z włamaniem oraz jazdę samochodem po spożyciu alkoholu.