IMGW ostrzega przed spodziewanymi przymrozkami. Jaka będzie pogoda 1 maja w Lubuskiem? W pierwszą majową noc na Ziemi Lubuskiej mogą wystąpić przygruntowe przymrozki w całej Polsce. Według synoptyków, prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0-2°C, przy gruncie do -3°C. Ostrzeżenie dla województwa lubuskiego obowiązywać będzie 1 maja, od 2 w nocy do 6:30 rano.

Uwaga, przymrozki. Jaka pogoda 1 maja w Lubuskiem
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Pogoda 1 maja w Lubuskiem

Wszystko wskazuje na to, że to maj przywita nas chłodem. Synoptycy prognozują przymrozki jeszcze dziś w nocy. Po dość ciepłym ostatnim dniu kwietnia, w pierwszą majową noc temperatury w regionie będą utrzymywać się w okolicach zera a przy gruncie słupki rtęci wskażą do -3°C. Osoby, które planują w tym czasie wychodzić z domu, powinny pamiętać o odpowiednim – ciepłym ubraniu.

Za to w dzień, 1 maja, pogoda w Lubuskiem będzie idealna do spędzenia przedłużonego weekendu na zewnątrz. Będzie ciepło – temperatury będą wynosić od 17 do 19 stopni Celsjusza. Na niebie pojawi okresowe zachmurzenie, trochę słońca. Wiatr będzie wiać z południowo-wschodniej strony z prędkością 17 km/h. W celebrowaniu Święta Pracy, Lubuszanom nie przeszkodzi też ani deszcz ani burze.

Komentarze