Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. przywracają egzaminy praktyczne i teoretyczne na prawo jazdy.

egzaminy na prawo jazdy
fot. archiwum Żary24 online

Od dnia 4 maja 2020 r. sukcesywnie rozpoczynamy tworzenie możliwości i egzaminowanie na prawo jazdy, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Powyższe działanie dotyczy wszystkich kategorii prawa jazdy – informuje WORD w Zielonej Górze.

4 maja br. WORD w Zielonej Górze wznawia zapisy na egzaminy, natomiast egzaminy teoretyczne i praktyczne rozpoczną się 7.05.2020 r. Ośrodek pracować będzie w pełnym wymiarze czasu pracy od 7 maja 2020 r. Do tego czasu ustalone zostaną dodatkowe zasady organizowania i przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy w tut. WORD, które zezwolą na nierozprzestrzenianie się wirusa i zachowanie maksimum bezpieczeństwa dla egzaminowanych i egzaminujących, a także pracowników.

Zobacz:   Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców - winobraniowi złodzieje zniszczyli stoisko

Informacja o odpowiednio przygotowanych i wdrożonych procedurach bezpieczeństwa w najbliższym czasie będzie dostępna na stronie internetowej ośrodka oraz będzie prezentowana każdej zgłaszającej się na egzamin osobie.

WORD w Gorzowie Wlkp. informuje, że od 27 kwietnia br. terminy egzaminów można ustalać telefonicznie i elektronicznie (platforma INFO-CAR), natomiast od dnia 4 maja br. Ośrodek całkowicie wznawia egzaminy państwowe wszystkich kategorii prawa jazdy. Prowadzone będą również szkolenia w trybie on-line oraz w trybie stacjonarnym.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim wstrzymały egzaminy na prawo jazdy 17 marca br. z powodu stanu zagrożenia epidemicznego, który wprowadzono po tym gdy w Polsce wykryto pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.