Lato nie daje za wygraną i szykuje gorący powrót. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega, że 9 i 10 września wracają upały w Lubuskiem. W weekend będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo wysoką temperaturą, która może sięgać nawet 30°C. Alert I stopnia został ogłoszony z prawdopodobieństwem wynoszącym aż 80%.

Wracają upały w Lubuskiem. W weekend na termometrach znów zobaczymy 30 stopni
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Wrzesień to zazwyczaj czas, kiedy nie spodziewamy się już skrajnie wysokich tempartur. Jednak prognoza na najbliższe dni wydaje się inna. Synoptycy IMGW ostrzegają, że w w najbliższy weekend, 9-10 września, ponownie czekają nas upały w Lubuskiem. Prognozy mówią, że temperatura maksymalna wyniesie 30°C, co oznacza, że będziemy mieli szansę cieszyć się jeszcze prawdziwie wakacyjnymi temperaturami. Jednakże warto zaznaczyć, że w nocy temperatura spadnie do 13-15°C.

Zobacz:   Autostrada A18 na odcinku lubuskim już gotowa

Choć to ostrzeżenie dotyczy głównie województwa lubuskiego (oprócz powiatu strzelecko-drezdeneckiego i wschowskiego), to także mieszkańcy południowo-zachodnich krańców województwa zachodniopomorskiego (gryfiński, pyrzycki, myśliborski i szczeciński) powinny przygotować się na nadchodzący upał.

Mieszkańcy tych regionów powinni być szczególnie ostrożni i zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem oraz o odpowiednią ilość płynów w trakcie tych gorących dni.Upały mogą być groźne, szczególnie dla osób starszych i dzieci, więc warto unikać przebywania na słońcu w najgorętszych godzinach dnia i pamiętać o nawadnianiu organizmu.

Komentarze