Wojewoda Lubuski podpisze pierwsze umowy na finansowanie zadań realizowanych w ramach Programu „MALUCH+” 2020. – 70 jednostek samorządowych i prywatnych podmiotów podpisze umowy na łączna kwotę ponad 13 milionów złotych – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

maluch+ 2020
fot. Pixabay

Program wspiera tworzenie i adaptację instytucji dla najmłodszych dzieci do lat 3 takie jak żłobki czy kluby dziecięce, poprawia standardy funkcjonowania instytucji, umożliwia rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej, a tym samym częściowo rozwiązuje problem braku miejsc w polskich żłobkach.

Maluch+ 2020 w Lubuskiem

W tej chwili podpisywać będziemy umowy na kolejny etap, bardzo ważnego i oczekiwanego przez samorządy  programu MALUCH +. Są to pieniądze na tworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. 70 jednostek samorządowych i prywatnych podpisze umowy na łączną kwotę ponad 13 milionów złotych – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

Jako pierwsze dotacje w ramach Maluch+ na utworzenie 111 miejsc opieki dla najmłodszych dzieci otrzyma pięć gmin. Za 3 mln złotych powstanie 5 nowych samorządowych placówek. Będą to:

  • Gmina Trzebiechów – 18 miejsc
  • Gmina Dąbie  – 9 miejsc
  • Gmina Międzyrzecz – 48 miejsc
  • Gmina Zwierzyn – 16 miejsc
  • Gmina Czerwieńsk – 20 miejsc

Wojewoda dodał, że w województwie lubuskim Program Maluch+, w ostatnich 4 latach, był realizowany z wielkim powodzeniem. W ramach programu pozyskano prawie 30 milionów złotych, co dało blisko 2 tysiące nowych miejsc dla dzieci do lat 3. Łączna kwota dotacji przyznana dla województwa lubuskiego na realizację programu w tym roku wynosi ponad 13 mln zł.