- Ogłoszenie społeczne -

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał w niedzielę, 28 czerwca, ostrzeżenie hydrologiczne przed gwałtownymi wzrostami stanów wody przekroczeniem stanów ostrzegawczych dla Odry, Bobru, Bobrzycy, Czernej Wielkiej oraz Nysy Łużyckiej.

IMGW wydał ostrzeżenia 1 i 3 stopnia przed gwałtownymi wzrostami wody w rzekach dla połowy województwa 1
fot. Pixabay

Najniebezpieczniejsza sytuacja wystąpi na Odrze od ujścia Baryczy do Ujścia Bobru. W związku z przemieszczaniem się wód opadowych, na Odrze środkowej, od Cigacic będzie utrzymywała się tendencja rosnąca stanów wody. W Cigacicach i Nietkowie stany wody będą utrzymywały się powyżej stanów alarmowych, w Połęcku natomiast powyżej stanu ostrzegawczego. IMGW-PIB zdecydował o wydaniu ostrzeżenia 3 stopnia a prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 95%. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku 29 czerwca, do godziny 18:00.

Sprawdź: Najnowsze ostrzeżenia hydrologiczne w Regioneo

Ostrzeżenia I stopnia wydano też dla zlewni Odry od Głogowa aż do Słubic, Bobru od Bobrzycy do ujścia (bez Kwisy), Czernej Wielkiej oraz Nysy Łużyckiej od Zgorzelca aż do ujścia. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, spodziewać możemy się gwałtownych wzrostów stanów wody i lokalnych podtopień. Istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Aktualnie notowane przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych mogą się utrzymywać. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku 29 czerwca, do godzin porannych.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz