Choć piątek, 10 lipca, przywitał nas przyjemną letnią pogodą to w ciągu reszty dnia synoptycy spodziewają się w regionie bardzo wysokich temperatur oraz burz. Wydano stosowne ostrzeżenia pogodowe dla lubuskich powiatów.

ostrzeżenia pogodowe
fot. Pixabay/Regioneo

Wysokie temperatury na południu regionu

Najpierw mieszkańcy południowych powiatów naszego regionu odczują wysokie temperatury. Ostrzeżenie I stopnia przed wysokimi temperaturami przekraczającymi 30 stopni wydano dla powiatu żarskiego, żagańskiego, nowosolskiego, wschowskiego i południowej części powiatu zielonogórskiego. Temperatury zaczną rosnąć w południe i odpuszczą dopiero po godzinie 18:30.

Sprawdź: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo

Zobacz:   Siła tkwi w młodej krwi - akcja promowania Honorowego Krwiodawstwa w szkołach

Burze z gradem w całym Lubuskiem [aktualizacja]

W godzinach popołudniowych nad Lubuskie nadciągną burzowe chmury. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie I stopnia ostrzeżenie II stopnia o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych dla wszystkich lubuskich powiatów. Burz z gradem i opadami deszczu, miejscami 20-30 mm a lokalnie nawet do 40 mm oraz towarzyszącym im silnym porywom wiatru, od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, możemy spodziewać się w całym województwie lubuskim. Ostrzeżenie IMGW-PIB przez burzami z gradem o obowiązuje do wieczora – do godziny 22:00.