Po południu nad zachodnią Polską pojawią się ciemne chmury, które przyniosą burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Ostrzeżenie IMGW obejmuje Ziemię Lubuską, Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie oraz Wielkopolskę.

burze z gradem
fot. Pixabay

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje do północy a burzowe chmury nadciągną nad region już około godziny 13:00.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Sprawdź: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo

Zobacz:   Pękła kwota 5 tysięcy złotych. Pensje w Lubuskiem rosną, ale nadal mniej niż w innych regionach

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników może być utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.