Po południu nad zachodnią Polską pojawią się ciemne chmury, które przyniosą burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego województwa.

Uwaga na burze z gradem. Po południu zagrzmi w całym regionie 1
fot. Pixabay

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje do późnych godzin nocnych a burzowe chmury nadciągną nad region już około godziny 15:00 ale już teraz można zaobserwować pojedyncze wyładowania w okolicach Żagania i Zielonej Góry.

Sprawdź: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników może być utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.