Samorządowcy po raz kolejny postanowili wesprzeć młodych rodziców, przyznając dofinansowanie na nowe miejsca w żłobkach. Blisko 10 mln zł wsparcia pomoże stworzyć niespełna 260 miejsc dla dzieci do lat 3.

miejsca w żłobkach
fot. Pixabay

Polityka społeczna nieustannie pozostaje jednym z naszych priorytetów. Tworzenie nowych miejsc w żłobkach ułatwia młodym rodzicom odnalezienie się na rynku pracy – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Pieniądze w ramach konkursu powędrowały do 11 beneficjentów z różnych stron województwa lubuskiego. Wsparcie otrzymali wnioskodawcy zarówno z północy, jak i południa regionu. Dzięki temu na dodatkowe miejsca w żłobkach mogą liczyć rodzice z m.in. Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Drezdenka i Żar.

Zobacz:   Zabytkowy parowóz z 1909 r. stanie w skansenie przy Morwowej

To ważne wsparcie, które ułatwi funkcjonowanie rodzin, bo potrzeby w tym zakresie wciąż są spore, ale krok po kroku staramy się je zaspokajać – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Dodajmy, że w obecnej perspektywie finansowej UE samorząd województwa przeznaczył już na żłobki i domy malucha kilkadziesiąt milionów złotych. Dzięki temu setki dzieci znalazło profesjonalną opiekę, a rodzice byli w stanie wznowić aktywność zawodową.