Lubuscy policjanci ruchu drogowego analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. Dzięki tym nagraniom, drogowi piraci już dalej nie pojadą! To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Stop Agresji Drogowej!
fot. Policja

Zero tolerancji dla drogowego bandytyzmu – to maksyma, która przyświeca wszystkim lubuskim policjantom. Ci codziennie strzegą bezpieczeństwa na arteriach komunikacyjnych naszego regionu. Zdarzenia, które rejestrują każdego dnia świadczą o braku rozwagi niektórych kierowców i dziwią nawet najbardziej doświadczonych stróżów prawa. Stąd ich stanowcza reakcja, której oczekuje przede wszystkim społeczeństwo – zwykli kierowcy, którzy chcą mieć gwarancję, że z naprzeciwka nie będzie jechał drogowy pirat wykazujący się pełną ekwilibrystyką połączoną z cynizmem.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Lubuskie: 65 151 wykroczeń od początku roku

Jeśli ci ostatni są przekonani, że ze względu na sytuację epidemiczną lubuscy policjanci będą stosowali taryfę ulgową albo, że policjantów przez to jest mniej na drogach, to są w dużym błędzie. Od początku 2020 roku z takiego błędu zostało już wyprowadzonych blisko 30 tys. kierowców, którzy zostali upomnieni za przekroczenie dozwolonej prędkości. 1550 straciło prawa jazdy, w tym 883 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Aż 6094 kierowcom odebrano dowody rejestracyjne głownie za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych. W trosce o to, aby na lubuskich drogach nie poruszali się pijani kierowcy policjanci przeprowadzili już 156 tys. badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 1100 z nich złamało tę naczelną zasadę bezpieczeństwa. Ogólnie od początku roku tylko sami lubuscy policjanci ruchu drogowego zarejestrowali 65 151 wykroczeń!

Zobacz:   Pijany kierowca z 2 promilami przewoził swoje dzieci - zatrzymał go policjant po służbie

526 wypadków i ponad 8600 kolizji na lubuskich drogach

Oprócz braku wyobraźni i zdrowego rozsądku duże przełożenie na niewłaściwe zachowanie kierowców mają warunki na drogach. Wraz z jesienią na drogach panują coraz trudniejsze warunki, z którymi nie każdy zmotoryzowany sobie radzi, co w połączeniu z nadmierną prędkością najczęściej kończy się na przydrożnym drzewie. O skutkach nie trzeba zbyt obrazowo się rozpisywać, bo każdy je zna. Są tragiczne. Te dramaty dzieją się wszędzie, także w lubuskiem. Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 526 wypadków, w których życie straciło 70 osób, a 590 zostało rannych. Ponadto odnotowano ponad 8600 kolizji.

Zobacz:   Nowe szynobusy SA136 i pociągi hybrydowe trafią na lubuskie tory. "Ciężko pracujemy nad poprawą sytuacji"
Te nagrania mrożą krew w żyłach! Stop agresji drogowej – wideo i fot. Policja

Lubuscy policjanci podkreślają, że ich reakcja na piractwo drogowe jest i będzie zdecydowana. Od lipca 2019 roku działa profesjonalna grupa SPEED, która zajmuje się zatrzymywaniem najbardziej agresywnych zachowań na drogach. Cieszy ich także fakt, że mają sojuszników wśród innych kierowców, którzy nie są obojętni na drogowy bandytyzm i coraz więcej zapisów z samochodowych kamer przesyła na specjalną skrzynkę mailową: stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl