Od 1 września trwa Powszechny Spis Rolny 2020, w którym zobowiązani są wziąć udział użytkownicy gospodarstw rolnych. To ostatnie dni w których możemy się spisać. Spis potrwa już tylko do 30 listopada a Ci, którzy nie będą zwlekać do ostatniej chwili wezmą udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami.

Powszechny Spis Rolny 2020. W tej lubuskiej gminie spisali się już wszyscy!
fot. Pixabay

W Polsce Powszechny Spis Rolny obejmuje ponad 1,5 mln gospodarstw rolnych, w tym ponad 23 tys. znajduje się w województwie lubuskim, gdzie do tej pory (stan na: 16 listopada, g. 8:00) spisało się już ponad 19 tys. gospodarstw rolnych. To aż 81,3% gospodarstw objętych badaniem. Warto dodać, że 20,1% z nich postanowiło zrobić to poprzez samospis internetowy.

Zobacz:   Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Jaki jest stan realizacji w województwie lubuskim?

Najmniej, do tej pory, spisanych lubuskich gospodarstw jest w gminie Zabór (62,8%), Skwierzyna (63,9%) i Lubrza (64,9%). Dlatego przypominamy, że udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy a definitywna odmowa udziału w spisie grozi karą nawet 5 tys. zł, którą może nałożyć sąd. Dlatego nie warto zwlekać, bo to nie tylko ostatnie dni samego spisu, który zakończy się 30 listopada ale również ostatnia szansa na udział w loterii.

Tutaj podpowiadamy jak się spisać w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

Loteria PSR 2020

Rolnicy, którzy do 22 listopada zrealizują obowiązek spisowy poprzez samospis internetowy z wykorzystaniem aplikacji na stronie spisrolny.gov.pl, mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: laptopów, tabletów oraz przenośnych twardych dysków. Następna taka szansa dopiero za 10 lat podczas kolejnego spisu.

Zobacz:   Nowe tablice informacyjne i edukacyjne na terenie obszarów Natura 2000 w Lubuskiem

W tej lubuskiej gminie spisali się już wszyscy!

W gminie Siedlisko (pow. nowosolski) spisało się już 97,8% gospodarstw rolnych, w gminie Brody (pow. żarski) 99,5% ale rekordzistami okazali się mieszkańcy Łęknicy – w tej przygranicznej gminie w pow. żarskim, jak na rolników przystało, spisało się już 100% gospodarstw objętych spisem.