Samorząd zwiększył o 14,4 mln zł alokacje i kwoty na dofinansowania dla przedsiębiorców w ramach projektu Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców. To autorskie narzędzie stworzone prze Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego stanowiące pomoc dla firm, które przechodzą problemy w związku ze skutkami pandemii COVID-19.

Dodatkowe 14,4 mln na dofinansowania dla przedsiębiorców
fot. Pexels

Lubuskie Bony Wsparcia to forma dofinansowania dla przedsiębiorców mająca na celu poprawienia płynności finansowanej przedsiębiorstw w związku z negatywnymi czynnikami na rynku, w tym zakłóceniem łańcucha dostaw, obniżeniem popytu konsumpcyjnego czy ograniczeniem planów inwestycyjnych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Projekt realizowany jest przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową w Gorzowie Wlkp. oraz Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Pierwotnie na wsparcie przedsiębiorców przeznaczono 30 mln zł. Jednak w związku z dużym zainteresowaniem, zarząd województwa zawnioskował do Komisji Europejskiej o możliwość zwiększenia alokacji. Dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie dofinansowanie wszystkich projektów MŚP, które uzyskały co najmniej 16,5 pkt.

📎  Wody Polskie przebudują przeprawę w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawca przejmuje plac budowy

Łączna kwota przeznaczona na Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców to 44,3 mln zł. Szczegółowe informacje dotyczące procedur i terminów zawierania umów z MŚP dostępne będą na stronach internetowych bonywsparcia.ziph.pl i lbw.opzl.pl