Społeczne LO w Żarach i Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka”) w Zielonej Górze to dwie najlepsze szkoły średnie w woj. lubuskim – wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół Perspektywy. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany już po raz dwudziesty trzeci.

Oto najlepsze szkoły średnie w woj. lubuskim według Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021
Poznaliśmy najlepsze szkoły średnie wg. tegorocznego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 – Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Społeczne LO w Żarach w tegorocznym rankingu liceów zajęło 76 miejsce w kraju a wśród szkół z województwa lubuskiego zajęło pierwsze miejsce, notując tym samym awans z zeszłorocznej drugiej pozycji. Najlepsze lubuskie Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka”) w Zielonej Górze zajęło w ogólnopolskim rankingu 19 miejsce notując jednocześnie spadek o 10 oczek względem ubiegłego roku.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Najlepsze szkoły średnie w woj. lubuskim

Najlepsze lubuskie licea:

  1. Społeczne LO w Żarach
  2. I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze
  3. I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim
  4. II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim
  5. Katolickie LO im. Jana Pawła II w Żarach

Najlepsze lubuskie technika:

  1. Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka”) w Zielonej Górze
  2. Technikum nr 3 (ZSE) w Żarach
  3. Technikum nr 7 (ZSE) w Gorzowie Wielkopolskim
  4. Technikum (ZST im. Jana Pawła II) w Zbąszynku
  5. Technikum nr 3 (ZSE) w Zielonej Górze

Miesięcznik „Perspektywy” przygotował ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 23. Kryterium przyznawania punktów w rankingu liceów były wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. o raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. W rankingu techników pod uwagę brano sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Zobacz:   Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce.

Tytuł najlepszego liceum w Polsce w tym roku zdobyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, z kolei Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie kolejny raz okazało się najlepszym technikum w kraju.