Jeszcze w tym tygodniu ruszy nabór wniosków na dwa konkursy: dotacje w zakresie turystyki i dotacje na kulturę. Do wzięcia jest kilkaset tysięcy złotych. Chodzi o pomysły, które muszą zostać zrealizowane do końca 2021 r.

Galeria
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Pieniądze na turystykę

Zarząd województwa ogłosił konkurs w obszarze turystyki regionalnej, obejmującej działania związane z jej promowaniem. Do rozdysponowania jest 100 tys. zł a nabór wniosków ruszy w najbliższych dniach i będzie obejmował zadania, których rozpoczęcie nastąpi najwcześniej 1 czerwca.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Pieniądze można pozyskać na np. stworzenie kompleksowego systemu oznakowania turystycznego w regionie. Po dotację mogą sięgnąć również osoby, chcące wspierać rozwój lub produkty turystyczne województwa lubuskiego. Warto pamiętać, aby inicjatywy o których dofinansowanie będziemy wnioskować, kończyły się w tym roku.

Dotacje na kulturę

Podobnie jak w przypadku turystyki, także w tym konkursie nabór wniosków rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Również w tym przypadku istotnym jest aby zadanie zaczynało się nie wcześniej niż 1 czerwca oraz kończyło najpóźniej 31 grudnia.

Dotacje na kulturę mogą posłużyć np. do organizacji wydarzeń kulturalnych, wspierania tradycji ludowych oraz ruchu artystycznego, działań na rzecz kultur mniejszościowych, wydania publikacji i prowadzenia różnego typu warsztatów, czy też konkursów. Na inicjatywy promujące kulturę zabezpieczono 120 tys. zł.

Szczegółowe informacje oraz ogłoszenie naboru wniosków można śledzić w Biuletynie Informacji Publicznej.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz