Lubuskie szpitale leczące pacjentów z koronawirusem odnotowały w ostatnich dniach jedynie niewielki spadek liczby chorych. Mimo to kwietniowe statystyki COVID-19 wciąż nie napawają optymizmem bo tzw. łóżka covidowe wciąż są w znacznej części zajęte.

Kwietniowe statystyki COVID-19 w lubuskich szpitalach
fot. Pixabay

Podsumowaliśmy statystyki COVID-19 z kwietnia br. w zakresie liczby łóżek zajętych przez covidowych pacjentów marszałkowskich szpitalach. – poinformował lubuski Urząd Marszałkowski. Mimo spadku liczby pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, nadal wiele osób wymaga hospitalizacji. Największe obłożenie w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze było tuż po świętach Wielkanocnych, kiedy w lecznicy przebywało 244 chorych na COVID-19.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Szpital uruchomił specjalny numer dla rodzin poszkodowanych w wypadku pod Zieloną Górą

Przed weekendem, w piątek 23 kwietnia, liczba pacjentów z SARS-Cov-2 wynosiła 153 osoby. Podobnie sytuacja wyglądała w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Tu przebywało 148 pacjentów z COVID-19. Natomiast najtrudniejszy w kwietniu był początek miesiąca, kiedy statystyki sięgały ponad 230 chorych. Covidowe łóżka ma także Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu, który w piątek miał 69 osób z koronawirusem. W szczytowym momencie kwietnia chorych było ponad 100.

Statystyki COVID-19 w Lubuskiem: ponad 800 osób hospitalizowanych

Na wykresie z danymi dotyczącymi obłożenia łóżek covidowych widać jednak spadek osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa. W całym województwie w szpitalach przebywa dziś ponad 800 osób z SARS-Cov-2. W stosunku do okresu poświątecznego spadek nastąpił aż o 300 hospitalizowanych osób.

Zobacz:   Zabytkowy parowóz z 1909 r. stanie w skansenie przy Morwowej

Od poniedziałku 26 kwietnia w województwie lubuskim luzowane są obostrzenia. – Apeluję jednak o zachowanie dystansu i stosowanie środków bezpieczeństwa, by utrzymać obserwowany trend spadkowy zachorowań – mówi Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz