Gorzowscy kryminalni zatrzymali mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży i włamania do altanek w Gorzowie Wlkp. Włamywacze usłyszeli już zarzuty.

Włamania do altanek w Gorzowie. Policja zatrzymała 3 podejrzanych
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące włamań do altanek wpłynęły już 24 lipca. Doszło do nich na terenach ogródków działkowych przy ul. Polnej w Gorzowie. Nad sprawą pracowali kryminalni z II komisariatu, którzy już cztery dni później zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonywanie kradzieży. Łupem złodziei padały narzędzia, elementy metalowe i sprzęt ogrodniczy a także sprzęt RTV i AGD. Policjanci docierają do osób pokrzywdzonych, aby zwrócić odzyskane rzeczy.

Zobacz:   Koncert ABBA Symfonicznie w Gorzowie Wlkp.

Włamania do altanek w Gorzowie: sprawcy zatrzymani

Mężczyźni w wieku 19, 24 i 28 lat trafili do gorzowskiej komendy. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, a jeden zarzut paserstwa. Dodatkowo jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym i trafił do zakładu karnego. Natomiast wobec pozostałych prokurator zastosował dozór.

Zabezpieczone przedmioty czekają na właścicieli w komisariacie przy ul. Kwiatowej 10 w Gorzowie Wlkp. Funkcjonariusze proszą o kontakt właścicieli altan w okolicy ul. Polnej do których włamano się w czasie w ostatnim tygodniu, a którzy zdarzenia tego nie zgłosili.