Zatrzymano osoby podejrzewane o kradzież rzeczy ze sklepu pod Gorzowem Wlkp. Proceder trwał ponad miesiąc. Śledztwo wykazało, że to pracownice okradały sklep, w którym były zatrudnione.

Pracownice okradały sklep w którym pracowały
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Kryminalni po analizie zebranych dowodów zatrzymali do tej sprawy trzy osoby. Dwie to kobiety pracujące w tym markecie w wieku 39 i 51 lat oraz mężczyznę lat 55, który odbierał towar. Okazał się nim małżonek jednej z pracownic. Kobiety przez ponad miesiąc wynosiły od tyłu sklepu towar, układając go na paletach. Następnie mąż jednej z pracownic podjeżdżał samochodem i pakował przygotowany w ten sposób wcześniej towar.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Obwodnica Strzelec Krajeńskich już w fazie realizacji. Ma być gotowa w 2024 r.

Gorzów Wlkp.: Pracownice okradały sklep w którym pracowały

Wśród kradzionego towaru znajdowały się artykuły spożywcze, tekstylne i przemysłowe. Proceder kwitł w najlepsze przez ponad miesiąc, jednak trójka złodziei zapomniała o sklepowym monitoringu, który rejestrował ich działania. Suma wstępnych strat wynosi prawie 5 tys. złotych. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawców, policja zabezpieczyła znaczną cześć asortymentu pochodzącego z marketu. Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli już zarzuty kradzieży. Kodeks karny przewiduje dla nich karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz