Gorzowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który w brutalny sposób, bez powodu zaatakował kobietę w autobusie. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Brutalnie zaatakował kobietę w autobusie. 39-letni napastnik usłyszał zarzuty [nagranie]
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca w Gorzowie Wielkopolskim. Kobieta jechała autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji i  siedziała na miejscu znajdującym się na końcu autobusu. Na wysokości ulicy Piłsudskiego wsiadł do autobusu nieznany jej mężczyzna, który obserwował kobietę.

Jak wynika z nagrania, mężczyzna bez żadnego słowa zaatakował kobietę uderzając ją w twarz, po czym wysiadł na najbliższym przystanku. Na podstawie relacji pokrzywdzonej kobiety oraz zabezpieczonego monitoringu sprawą zajęli się gorzowscy kryminalni. We wtorek, 10 sierpnia, funkcjonariusze namierzyli napastnika w jednym z mieszkań na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Tam zatrzymali 39-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Prokuratura objęła to przestępstwo ściganiem z urzędu.

Zobacz:   33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej

Gorzów Wielkopolski: 39-latek zaatakował kobietę w autobusie

Brutalny atak w gorzowskim autobusie zarejestrował monitoring – nagranie: Lubuska Policja

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu mężczyźnie zarzut publicznego naruszenia nietykalności cielesnej i bez powodu przez co zlekceważył porządek prawny. 39-latek podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu, tłumacząc się, że nie wie co było powodem takiego zachowania. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej.