Gorzowscy policjanci zostali wyposażeni w nowy radiowóz do obsługi wypadków drogowych. APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego to specjalistyczny pojazd z nowoczesnym wyposażeniem, który już rozpoczął służbę na ulicach Gorzowa i drogach powiatu.

Gorzowska policja ma nowy radiowóz do obsługi wypadków drogowych
fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

VW Crafter to pojazd, który został dopasowany i wyposażony specjalnie dla potrzeb policji i obsługi zdarzeń drogowych. W komfortowych warunkach, z pomocą niezbędnego sprzętu funkcjonariusze drogówki mogą obsługiwać wypadki. Dzięki określonej specyfikacji znalazły się w pojeździe elementy, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa służb podczas pracy. Dodatkowe oświetlenie, maszt, znak na dachu informujący o wypadku i konieczności zachowania uwagi to tylko niektóre z udogodnień, dzięki którym inni kierowcy już z dużej odległości są w stanie zauważyć pracujących na miejscu zdarzania funkcjonariuszy.

Zobacz:   Koncert ABBA Symfonicznie w Gorzowie Wlkp.

W części bagażowej radiowozu znalazło się miejsce na wyposażenie. Wśród nich jest agregat, znaki drogowe i sprzęt do zabezpieczenia zdarzenia. W radiowozie znajdują się biurka, sprzęt informatyczny, miejsce na niezbędną dokumentację. Samochód jest komfortowy i bezpieczny, bo spełnia dzisiejsze standardy. Radiowóz jest wykorzystywany przez gorzowskich policjantów ruchu drogowego.

Zakupiony przez Komendę Główną Policji nowy radiowóz APRD był współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.