Jubileusz 75-lecia działalności, obchodziła biblioteka wojewódzka w Gorzowie Wlkp. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki, który przekazał czek na aktualnie najpilniejsze potrzeby książnicy.

Biblioteka wojewódzka w Gorzowie Wlkp. ma już 75 lat
Biblioteka wojewódzka w Gorzowie Wlkp. obchodziła jubileusz 75-lecia działalności – fot. Lubuskie.pl

Gorzowska biblioteka to jeden z czołowych obiektów kulturalnych w mieście. Z jej oferty miał okazję skorzystać praktycznie każdy mieszkaniec miasta, bo od 75 lat książnica przygotowuje propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych gorzowian.

Mamy dzisiaj czasy cywilizacji obrazu, a nie cywilizacji słowa, dlatego tym bardziej Wasza służba i promowanie czytelnictwa ma olbrzymie znaczenie. Chciałbym serdecznie podziękować, że w trudnym okresie pandemii, biblioteka spisywała się wzorowo, dając przykład innym instytucjom, jak powinny funkcjonować. Do tej pory poczyniono w placówce wiele inwestycji, także przy wsparciu środków unijnych. Mogę zdradzić, że w ramach nowej perspektywy również zaplanowano kilkadziesiąt milionów złotych na modernizacje instytucji kultury – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Zobacz:   Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD

Podczas uroczystości, 24 września, było sporo okazji do wspomnień. Nie zabrakło także czasu na zaprezentowanie przyszłych pomysłów na rozwój placówki. Dodatkowo obchody były doskonałą okazją do tego, aby uhonorować tych, bez których biblioteka nie mogłaby funkcjonować. Mowa oczywiści o pracownikach. W ręce wielu z nich trafiły specjalnie odznaczenia.