Młody kierowca nie zareagował na sygnały i uciekał autem przed policją. Jego jazda zakończyła się na polu. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale szybko został zatrzymany. Okazało się, że za kierownicą siedział nastolatek, który był jeszcze za młody, by mieć prawo jazdy na samochód. Usłyszał zarzuty za ucieczkę przed policjantami.

Nastolatek uciekał autem przed policją. Usłyszał już zarzut
fot. Lubuska Policja

Policjanci, którzy patrolowali 25 września centrum Gorzowa, zauważyli po godzinie 3 w nocy w okolicach Mostu Staromiejskiego Audi. Na ulicy Grobla włączyli sygnały, by zatrzymać kierowcę do kontroli ale ten nie reagował, a po chwili zaczął przyspieszać i uciekać z dużą prędkością.

Zobacz:   Ciężarówki z odpadami pod lupą ITD

Samochód gwałtownie skręcał w okoliczne drogi jadąc w stronę Zakanala. Kierowca uciekał w stronę Osiedla Poznańskiego, gdzie wjechał na pole i po kilkunastu metrach zatrzymał się. Próbował jeszcze uciekać przed pościgiem pieszo, został jednak szybko zatrzymany.

Gorzów Wlkp.: Nastolatek uciekał autem przed policją

Okazało się, że kierowca ma 17 lat i jest jeszcze zbyt młody, by uzyskać prawo jazdy na samochód. Nastolatek został zatrzymany w gorzowskiej komendzie, gdzie w celi spędził kolejne godziny. Chłopak usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia. Oprócz tego za stworzenie zagrożenia swoją jazdą oraz brak uprawnień został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.