Kolejni uczestnicy bójki pseudokibiców z ubiegłego tygodnia w Gorzowie Wlkp. są wyłapywani przez gorzowską Policję. Wpadło kolejnych trzech napastników – dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

zatrzymania uczestników ustawki
Zatrzymanie pseudokibiców w Gorzowie Wlkp., marzec 2020 – fot. Policja.pl

Nagranie na którym widać grupę 30 okładających się napastników, obiegło opinię publiczną w ubiegłą sobotę, 21 marca 2020 r. Na gorącym uczynku, Policja zatrzymała dziewięciu uczestników bójki pseudokibiców. Sąd przychylił się do wniosku śledczych dlatego od tygodnia znajdują się oni za bramą aresztu śledczego.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. docierają jednak systematycznie do kolejnych uczestników ustawki. Kolejne zatrzymania w tej sprawie, miały miejsce we wtorek, środę i piątek – poinformowała gorzowska Policja. Zatrzymano 23, 37 i 22 latka. Dwóch pierwszy trafiło już do aresztu.

Zobacz:   Monitoring zarejestrował wykroczenia kierowcy taksówki na aplikację. Policja zapowiada kontrole

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego.

Policja zapowiada, że będzie nadal prowadzić postępowanie w tej sprawie, równolegle pod kątem procesowym i dążyć do zatrzymania pozostałych pseudokibiców, którzy brali udział w tej bójce. Kluczowe mają być nagrania oraz informacje od świadków oraz zabezpieczony monitoring.