Gorzowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia po spowodowaniu kolizji. Zauważyli jego samochód w jednej z podgorzowskich miejscowości. Mężczyzna widząc policyjny radiowóz przyspieszył. Jego jazda zakończyła się na leśnej drodze. Kierowca był nietrzeźwy i nie ma prawa jazdy.

Kolizja w Gorzowie Wlkp. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany
fot. KPP w Nowej Soli

Do kolizji doszło w poniedziałek po godzinie 14 w okolicy ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowca vw transportera podczas cofania uderzył w peugeota. Po zdarzeniu miał wysiąść na chwilę z auta, po czym wrócił i odjechał. Na miejscu pojawił się patrol, który zebrał niezbędne informacje od poszkodowanego kierowcy Peugeota. Policjanci mieli rysopis i numery rejestracyjne pojazdu. Szybko został ustalony właściciel. Kierowca Peugeota miał również podejrzenie, że mężczyzna z busa był nietrzeźwy.

Zobacz:   Pościg w Zielonej Górze zakończony dachowaniem. Poszukiwany 36-latek uciekał nawet po utracie opon

Kolizja w Gorzowie Wlkp.: Pijany sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Patrol w pierwszej kolejności pojechał sprawdzić miejsce zamieszkania sprawcy kolizji. W domu nie było jednak nikogo. Funkcjonariusze patrolowali więc okolicę aż w pewnym momencie zauważyli kierowcę busa, który uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył, zjechał w drogę polną, a następnie leśną. Jego jazda zakończyła się w okolicach Różanek.

42-letni kierowca został zatrzymany i sprawdzono jego trzeźwość. Mężczyzna miał w organizmie niemal promil, trafił do policyjnej celi. Usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, a także odpowie za spowodowanie kolizji.