Gorzowscy policjanci grupy Speed codziennie ujawniają wiele niebezpiecznych sytuacji, do których każdego dochodzi na drogach. Podczas swoich działań po raz kolejny wyeliminowali z ruchu kierującego, który w miejscowości Lubno popełnił szereg wykroczeń w krótkim czasie. 65-latek zatrzymany przez grupę SPEED stracił prawo jazdy.

Lubno: 65-latek zatrzymany przez grupę SPEED. Mężczyzna stracił prawo jazdy
fot. Lubuska Policja

Mimo, że na drogach zima, to wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość w takich warunkach drastycznie zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym. W środę, 19 stycznia, 65-latek zatrzymany przez grupę SPEED w miejscowości Lubno, miał na liczniku 107 km/h. To o 57 za dużo w terenie zabudowanym. Jednak to nie koniec.

Zobacz:   130 km/h w obszarze zabudowanym - motocyklista stracił prawo jazdy

Mężczyzna kierując busem marki Renault poruszał się z nadmierną prędkością wyprzedzając inny pojazd na niebezpiecznym zakręcie. Nie stosował się również do znaku podwójnej linii ciągłej oraz ominął lewą stroną oznakowaną wysepkę z wyodrębnionym przejściem dla pieszych. Niestety miał pecha, ponieważ wszystko zostało zarejestrowała kamera umieszczona w radiowozie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy a sprawa swój finał znajdzie w sądzie.